3d Otomotiv Parça Üretimi 

– Kalıp Prototip Üretimi
– Bizzat Kalıbın Kendisinin Üretimi
– Son Ürün Üretimi olmak üzere üç ana başlıkta toplanabilir.

Bu alanlardan son ürün üretimini bu yazımızda inceleyeceğiz.
Bilindiği üzere 3d baskı teknolojisi katmanların oluşturduğu üretim mimarisine dayanmaktadır. Bu nedenle bir eklemeli imalat türü olarak kabul edilmektedir.

Plastik Enjeksiyon3D Boyutlu YazıcıMono Blok

Türkiye’de henüz yeni olmakla birlikte başta Almanya, Güney Kore, İngiltere, Çin, ABD gibi ülkelerde bu üretim yöntemi gittikçe artan bir hızla yaygınlaşmaya başlamıştır. Dolayısıyla birçok değişik alanlarda kullanılan 3d yazıcılarla eklemeli imalat yöntemi otomotiv sektöründe de kullanılmaya başlanmıştır.
Bütün bu gelişmelere rağmen 3d boyutlu yazıcılarla üretilen ürünler halen plastik enjeksiyon yöntemiyle üretilen ürünlere kıyasla daha az dayanıma sahiptir.

Yazıcı Modellerinde İmalat Yönetimi

Bu kategoride sunulan örnekler size fikir vermek için seçilmiştir. 3d tasarım çalışmalarımız bunlarla sınırlı değilsiniz. Dilediğiniz endüstriyel projelerinizi tasarlayıp 3d baskı ile hayata geçirebiliriz. Profesyonel ekibimiz fonksiyonel projeleri tasarlayabildiği gibi hobi amaçlı 3d tasarımlar da yapmaktadır.
Bunun temel sebebi katman yapısından kaynaklanmaktadır. Plastik enjeksiyon gibi mono blok bir yapıya sahip değildir. Bununla birlikte bu eksiklikler baskı mimarisinin yönünün belirlenmesi, en ideal malzemenin seçimi, baskı sonrası 3d Yazıcılarla Otomotiv Yedek Parça Üretimi fırınlama, uv ve kimyasal kaynaştırma vb. yöntemlerle ürün dayanımı artırılabilmektedir. Evde, ofiste, tatilde, her yerde, bilgisayar ortamında tasarladığınız sanal hayalinizi seri üretim ortamının yüksek masraflarına katlanmadan, kendi olanaklarınızın getirdiği kısıtlamalara takılmadan düşük maliyetlerle gerçekleştirmek mümkün.

  • FIRINLAMA
  • UV
  • KİMYASAL KAYNAŞTIRMA

Otomotiv için daha ziyade SLS ve FDM yöntemi ile çalışan 3d yazıcılar tercih edilmektedir. SLS yöntemi kullanılarak niteliği yüksek parçalar üretilebildiği gibi FDM yöntemi daha ucuz parçaların üretiminde tercih edilmektedir. Özellikle artan hammadde maliyetleri, ulaşım ve gümrük giderlerindeki artışlar gibi sebeplerle parça maliyetlerinin daha düşük hacimli yerel pazarlardan sağlanmasına yönlendirmektedir. Bu nedenle otomotiv sektörü için 3d baskı ile üretimin daha fazla Pazar payı bulacağı yakın gelecek için değerlendirilmektedir.

3D baskı ürünlerimiz 3 boyutlu yazıcılar ile neler yapılabilir konularında sizlerin bildiklerini artırmayı amaçlamaktadır. S43d tarafından daha önceden çeşitli sebeplerle Tasarımı yapılmış baskıya hazır modellerimiz sizlere hızlı çözüm üretmek veya projelerinizde sizlere fikir vermek için standart modellerimizden oluşmaktadır.  3 boyutlu baskı görselleri 3d yazıcılarla ne tür ürünler üretebileceğinize dair fikir vermek amaçlıdır.

3d baskı ve 3d tasarım

3d Yazıcılarla Otomotiv Yedek Parça Üretimi

3d Baskı ile Otomotiv Yedek Parça Üretimi