3D Yazıcı Modelleri S43D’de!

İçindekiler

Çeşitli tasarım programlarınla bilgisayarda hazırladığınız modellerin istediğiniz boyutta baskısını alabilirsiniz. 3 boyutlu şekilde hazırladığınız modelleri 3d baskı ile ortaya çıkarırsınız. Tıp, mühendislik, kuyumculuk ve mimarlık gibi farklı alanlarda alanın ihtiyaçlarına göre farklı tip yazıcılara ihtiyaç duyulmaktadır. Hazırlan 3d tasarımın detaylarını ve istenilen özelliklerini ortaya çıkarabilen yazıcıların seçiminde uzman ekibimiz danışmanlık hizmeti vermektedir. İster ofisimize gelip yüz yüze görüşerek, ihtiyacınızı karşılayacak, maliyet etkin en uygun yazıcıyı birlikte belirleyelim isterseniz de internet sitemizden doğrudan satın alın 

Geniş Kullanım Alanına Sahip 3 Boyutlu Yazıcı

Farklı nitelikteki 3 boyutlu yazıcılarla değişik sektörlerde ihtiyaçların karşılanması mümkündür. Bunlardan birisi de  sağlık sektörüdür. ağlık alanında medikal 3 boyutlu yazıcıların yanı sıra baskılama için de printerlar kullanılır. Örneğin, medikal yazıcıları kullanarak hastaya özel organ modellemesi ya da cerrahi araç tasarımı yapabilirsiniz. Anatomik olarak hastalara uygun boyutlarda organ tasarımı yapmanız mümkündür. Bu teknolojiden yararlanmak için hastanelerde üç boyutlu baskı laboratuvarları kurulur ve cerrahi planlamaya yardımcı olan 3D printer baskı modellemeler üretilir. Böylelikle doğru tedavi yöntemleri belirlenebilir. Ayrıca cihazlar ameliyatların doğru şekilde planlamasına yardımcı olur. Bunların dışından cerrahi araçlar olan neşter kolları, kelepçeler ve hemostat da üç boyutlu baskıyla üretilir. Ortopedik implant üretimi yine bu cihazların yardımıyla yapılır. Cihazlardan üretilen implantların daha sağlıklı ve uzun ömürlü olduğu görülür. Protez, diş, implant, organ ve cerrahi araçların üretilmesi bu cihazlar sayesinde olur. Daha fazla ayrıntı için linke tıklayınız.

3d yazıcıların bir başka kullanım alanı da hoby Sevdiğiniz bilgisayar ve telefon oyunlarını üç boyutlu şekilde baskılama yaparak modelleyebilirsiniz. Ayrıca tasarladığınız modellerin oyuncak olarak da çıktısını alabilirsiniz. Anahtarlık, oyuncak, çerçeve, kolye gibi aksesuar ürünlerini de bu cihazlarda baskılayabilirsiniz. Kişiye özel biblolar tasarlayabilir, değişik kupalar dizayn edebilirsiniz. Çiçekleriniz için vazo modelleyerek çıktısını alabilirsiniz. 3d baskı  alırken istediğiniz ölçülerde tek parça veya birden fazla parçayı birleştirerek ürün alma esnekliğiniz mevcuttur. Daha fazla bilgi için tıklayınız

Beğeni Toplayan 3D Printer Modelleri

FDM 3D printer özellikleri katman kalınlığı, hesaplama ve çıktı malzemesiyle bağlantılıdır. Masaüstü 3 boyutlu yazıcılar, çözünürlük olarak da bilinen 50-300 milyon arasında katman kalınlığına sahiptir. Çıkan ürün ne kadar pürüzsüz ise katman kalınlığı o kadar kalitelidir. 3D baskı malzemesi ABS, PLA, PETG ve FLEX vb. olmak üzere değişik tür polimer ipliklerdir. ABS, yüksek kalitede dayanıklı termo plastiklerden biridir. Endüstri ve otomotiv sektöründe yaygın olarak kullanılır. Siyah, pembe, mor, kırmızı, turuncu, beyaz ve yeşil tonları bulunur. PLA ise modelleme yapılan sektörlerde kullanılan plastik türüdür. Şeker kamışı, mısır ya da pancar gibi yenilebilir plastikleri içerir. Çevre dostu ve kolay çözülebilir yapıdadır. Yüksek ölçü hassasiyeti isteyen baskılarda bu ürünler kullanılır. Baskı yaparken dış ortamlardan etkilenmez. 3D yazıcı markalarında siyah, mor, yeşil, kahverengi, turuncu, mavi, turkuaz ve beyaz gibi renk tonları vardır. FLEX ise yüksek kaliteye sahip esneyebilen plastikten yapılır. Esnek yapısı sayesinde özel ayar gerektirmeden kolayca baskılama yapabilirsiniz. PETG ise yüksek darbe dayanımına sahip polyester malzemeden yapılır.

Bir diğer 3 boyutlu yazıcı çeşidi ise SLA tipi yazıcılardır. Daha ziyade dişçilik ve kuyumculuk sektöründe kullanılır.  Tasarladığınız kolye, yüzük ve bileklik gibi ürünlerin çıktısını alabilirsiniz. Bilgisayar üzerinde tasarladığınız kolye, yüzük gibi ürünlerin kolay ve pratik şekilde çıktısını alabilirsiniz. İster model isterse döküm reçinesi kullanılırak alınan 3d baskılar sektörde eskiden kullanılan mum kalıpların yerini almaktadır. Yazıcı modellerine linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Üstün Özellikli Üç Boyutlu Yazıcı Alternatifleri

Aklınıza gelen birçok eşya 3D yazıcı ürünleri olabilir. Sağlık sektöründeki malzemelerden otomotiv ürünlerine, hediyelik eşyalardan diş bakım malzemelerine kadar pek çok araç ve gereç üstün özelliklere sahip yazıcıyla üretilebilir.. Çok sevdiğiniz bir yazarın ya da şarkıcının biblosunu modelleyerek üretebilirsiniz. Beğendiğiniz arabayı istediğiniz renkle beraber tasarlayarak baskı alabilirsiniz. Özel kalemlik, kül tablası, telefon tutacağı gibi ürünlerin üç boyutlu yazıcıyla çıktısını alabilirsiniz. Küçük oyuncak robotlar üretebilir, çiçekleriniz için kendi tasarladığınız vazo ve saksıları baskılayabilirsiniz. Sevdiklerinize değişik hediyeler dizayn edebilir, mini 3D printer armağan edebilirsiniz. Bunun dışında diş protezi hazırlayarak diş eksikliğini gidermek de mümkündür. Hastanelerde özel yazıcı laboratuvarlarında hasta anatomisine uygun olarak organ üretilir. Bel, kalça, kemik protezleri yine bu yöntemle üretilebilir. Otomotiv ve endüstri sanayine ait mekanik parçalar 3D yazıcı seti ile sayesinde kolaylıkla tasarlanır. Mimari alanında ise hazırladığınız sunumları üç boyutlu formda çıkararak görüntü elde edebilirsiniz. Sinema sektöründe ise üç boyutlu yazıcılar sayesinde hazırladığınız sahnelerin çıktısını alarak bu sahneleri çekebilirsiniz. Bunlar ve daha fazla içeriği üç boyutlu yazıcılara kolaylıkla yapabilirsiniz. 3D printer metal gibi plastik malzemeler dışında da üretime izin verir. Özel ekipmanlara ve laboratuvara gerek duymadan metal çıktı alabilirsiniz. Sıkıştırılmış metal tozlarını özel yöntemle eriterek 3D metal yazıcı baskı yapılabilir. Bilgisayarda hazırlanan modelleri entegre ederek özel bir tabla üzerinde üretir. Bu sayede endüstri alanında sağlığa zarar verecek metal tozları oluşmaz. Lazer gibi tehlikeli cihazlara gerek kalmadan sonuç alınır. Ayrıca metal 3D yazıcı büyük oranda tasarruf sağlar. Mühendislik grupları için ideal ve pratiktir. 3D yazıcı kalem ve üç boyutlu metal printer modellerine ve özelliklerine S43D’dan bakabilirsiniz. Onlarca marka ve modelden tercih ettiğiniz reçine yazıcı modellerini güvenle satın alabilirsiniz.