3d Baskı ile Endüstriyel Prototip Üretimi

3d endüstriyel prototip üretimi
3d endüstriyel prototip üretimi

3d Baskı ile Endüstriyel Prototip Üretimi ; Seri üretimde kullanılan talaşlı imalat ve çeşitli kalıplama yöntemlerinde, tasarım aşamasında, fiziksel prototip bir üretim ve bu sayede tasarımın kusursuz hale getirilmesi için bir kısım düzeltmelere ihtiyaç duymaktadır. Bu prototip ihtiyacı talaşlı imalatta 3d tasarım aşamasında olabileceği gibi, 3d kalıp üretim yöntemlerinde ise kalıbın üretiminden hemen bir aşama öncesinde de olabilir. Bu sayede zaman ve para kayıplarının önüne geçilmektedir.

3d baskı endüstriyel prototip üretimi kalıp öncesi 3d prototipler sunarak kalıpta meydana gelebilecek hataların ve yüksek maliyet kayıplarının önlenmesi için giderek yaygınlaşan bir yöntem olarak kalıp sanayinde giderek yerini almaktadır. 3d baskı kalıp üretimi sayesinde seri üretilmesi düşünülen tasarımın gerek kalıp öncesi gerekse farklı üretim yöntemleri öncesinde fiziksel ön değerlendirmesine olanak sağlayan, elle tutulabilir örneğidir.
Uygun 3d yazıcı ve uygun filamentle ile yüksek çözünürlüklerde elde edilmiş bir prototiple, üretilecek ürünün üretim öncesi tüm detayları görülebilir. Bu sayede size seri üretim öncesinde gerçek bir fiziksel değerlendirme olanağı sağlar, hatta bazı durumlarda işlevsel değerlendirme de sunar.
S43D, 3d yazıcılar ile sektör sınırı olmaksızın her türlü endüstriyel ve butik üretim alanlarında ürün öncesi değerlendirme için size kalıp prototip üretimi yapabilir. Ayrıca ürünün seri üretimlerinde de 3d baskı eklemeli imalat yöntemi olarak kullanılabilir. Konuyla ilgili makaleye ekteki linkten ulaşabilirsiniz.

3d Baskı ile Endüstriyel Prototip Üretim Görselleri

3d baskı ile endüstriyel prototip üretim çalışmalarımızla ilgili baskı görsellerinden birkaç örneği aşağıda beğeninize sunuyoruz. Örnekler size fikir vermek için seçilmiştir. Bunlarla sınırlı değilsiniz. Dilediğiniz projede dilediğiniz kalıp prototipini sizin için üretebiliriz. Ayrıca kalıp çıkarılması maliyetli olaracak az sayıdaki son ürünler için de 3d baskı ile üretim tercih edilmektedir. Üretilecek ürünün ihtiyaç duyulan niteliklerine göre uygun filamentle yapılan 3d baskı ürünler kalıp prototip yerine 3d yazıcılarla eklemeli imalatla son ürün olarak da kullanılmaktadır. Projelerinizle ilgili bizimle iletişime geçiniz. Siz hayal edin, biz üretelim.