3D Yazıcı Alırken Nelere Dikkat Edilir? sls 3d  3D yazıcılar giderek daha artan bir hızla günlük hayatımızın içinde yeri almaya başladı. Kişisel gelişim ve hobi amaçlı kullanımların yanı sıra birçok sektör 3d yazıcıları üretimde de kullanmaya başlıyor. Sektörlerde yeni yeni kullanılmaya başlayan 3 d yazıcılar hakkında farkındalık ise daha çok yeni. Dolayısıyla bilgiler de sınırlı. Peki nedir 3 boyutlu yazıcılar?

3 D yazıcılar temelde 3 boyutlu tasarımı nesneye dönüştüren cihazlardır. Eklemeli imalat mantığı ile üretim yapar. Yazıcı hızları yavaş olmakla birlikte birçok kalıp prototip üretimlerinde diğer metotlara göre daha hızlı ve daha doğru çözümler sunarlar.

İster kişisel gelişim isterse çeşitli sektörlerde üretim amaçlı olsun 3 boyutlu yazıcı alırken ilk yapılması gereken ihtiyacın doğru tanımlanmasıdır. Piyasada satılan FDM, SLS, SLA gibi yazıcıların özellikleri iyi analiz edilmeli dolayısıyla ihtiyaç duyulmayan yetenekleri satın almaktan, gereksiz maliyetlerden kaçınılmalıdır. Alınacak 3d baskı türü ve projenin büyüklüğü gibi kriterler doğrultusunda, maksada en iyi hizmet edecek 3d yazıcı türüne karar verilmelidir.

Yazıcının kullandığı malzeme türleri, üretebildiği objenin büyüklüğü vb. kriterler doğru ihtiyaç tanımlamasıyla birlikte değerlendirildiğinde en maliyet etkin çözüme ulaşmak mümkündür.

İhtiyaçlarınıza göre en uygun 3d yazıcıyı seçerken karar veremediğiniz noktalarda bize danışabilirsiniz. İhtiyacınıza yönelik olarak size en uygun olabilecek seçenekleri Filamentbizde ekibi olarak size sunmaktan memnuniyet duyarız.