3D Baskı Hizmetleri

İçindekiler

3D Baskı Hizmetleri, S43D; bünyesinde bulunan değişik baskı hacimlerindeki SLS, SLA veya FDM baskı teknolojilerini kullanan yazıcılardan oluşan bir parkura sahiptir. Mevcut yazıcılarımız sayesinde ihtiyacınıza yönelik olarak 3D tasarımlarınızı istenilen ölçekte ve istenilen detayda üretebilmekteyiz.
S43D: Solutions for 3D

SLS: Seçici Lazer Sintelleme 3D Baskı Teknolojisi
SLA: “Stereolithography” 3D Baskı Teknolojisi
FDM: “Fused Deposition Modelling” 3D Baskı teknolojisi

3D Baskı Nedir?

3D baskı ya da üç boyutlu baskı; Vikipedia’da sanal ortamda tasarlanmış herhangi şekildeki bir üç boyutlu nesnenin katı formda basılması işlemi olarak tanımlanmaktadır. Bu işlemi gerçekleştiren cihazlara ise üç boyutlu yazıcı adı verilmektedir. Baskılar birçok türde hammaddenin kullanılması ile yapılabilmektedir.
Başka bir deyişle 3D baskı, bilgisayar ortamında bulunan sayısal dosyaların fiziksel nesnelere dönüştürülmesi işlemine verilen ad olarak da tanımlanabilir.

3D baskı için yer yer “katmanlı imalat” terimi de kullanılmaktadır. 3D basılı bir nesnenin oluşturulması için katman süreçleri kullanılır. Bir katkı işleminde, nesne oluşturuluncaya kadar art arda malzeme katmanları yerleştirilerek bir nesne üretilir. Bu tabakaların her biri, sonuçta elde edilen nesnenin (bir prototip, kalıp, vb. obje) ince dilimli bir yatay kesiti olarak görülebilir.

3 boyutlu baskı için öncelikle yazıcının üreteceği üç boyutlu modelin oluşturulması gereklidir. Bu iki şekilde mümkündür, ilki üç boyutlu tasarım yapılabilen CAD (bilgisayar destekli tasarım) yazılımları kullanılarak model oluşturmaktır. Diğeri ise, mevcut bir üç boyutlu nesnenin 3d tarayıcı ile modelini almaktır.Her iki yöntem de projenin niteliğine göre kullanılmaktadır.

Elimizde herhangi bir şekilde elde edilmiş 3d model verisi olduğu sürece, 3d yazıcılarda baskı işlemi yapılabilir. Böylelikle, 3d yazıcıların sunduğu imkanlar kullanılarak hızlı prototipleme yapma imkanına kavuşmuş oluruz. 3D baskı hizmeti bizlere düşük adetli ürün imalatı sunar. 3D baskı ile üretilen prototiplerinizi hem müşteri sunumlarında, hem de kendi imalat süreçlerinizi iyileştirmek maksadıyla kullanabilirsiniz.

Firmamızda 3D baskı hizmeti için kendi tasarladığınız model dosyanızı kullanabileceğiniz gibi, gerek tasarım yapımı ve gerekse hazır modellerin kullanılması konularında bizden destek alabilirsiniz.

3D Baskı Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

3D baskı için fiyat hesaplanırken şu faktörler kullanılır:

  • Modelin Boyutları (hacim): Kullanılacak dolgu malzemesi miktarını doğrudan etkileyen bir faktör olarak maliyet hesabımızın temel unsurlarındandır.
  • Kullanılacak Baskı Yöntemi: FDM, SLA, SLS gibi çeşitli baskı yöntemlerinden hangisi kullanılarak üretim yapılacağı, maliyet hesabındaki faktörlerden bir diğeridir.
  • Baskı Çözünürlüğü: 3d baskısı yapılacak modelin katmanları 50 mikron ile 400 mikron arası detayda basılabilmektedir. Ne kadar ince baskı alınırsa o kadar çok baskı malzemesi harcanacağından ve baskı süresi uzayacağı için maliyet hesabında etkilidir.
  • Baskı Süresi: Baskıda kullanılan 3d yazıcının ne süre ile söz konusu projeye bağlı olarak çalışacağı, üretilen nesnenin maliyetine doğrudan etki eden bir diğer faktördür.
  • Baskı Modelinin Doluluğu: Üretilecek 3 boyutlu nesnenin dış yüzeyinin detayı kadar, iç hacminin ne yoğunlukta dolulukta olacağı da harcanacak baskı maddesi ve zaman açısından etkili bir diğer faktördür.

Projenizin tahmini 3d baskı maliyetini hesaplamak isterseniz, fiyat hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz. Nihai baskı fiyatı, yukarıdaki faktörler dikkate alınarak teknik ekibimiz tarafından belirlenecek ve size bildirilecektir.

3D Baskı Hizmeti Kategorilerimiz

Aşağıda, her biri ayrı bir katalog sayfasına bağlı 3d baskı kategorilerimizi sunuyoruz. Fikir almak ya da bir örneğinin baskısını sipariş vermek için ilgili kategori sayfasını ziyaret ediniz. Her bir görsel, ilgili sayfaya bağlantı içerir. Tıklamanız yeterlidir.

3D Tasarım

 3D Tasarım

Elinizdeki herhangi bir görselden ürünün 3d tasarımını yapıp 3d baskı ile üretebiliriz. Fikirlerinizi bizimle paylaşın, neler yapabileceklerimizi konuşalım.

3d Baskı Uygulamaları; Sahne Kostümü, Dekor ve Aksesuarları

3d baskı silikon kalıp modelleri

3D Baskı uygulama alanlarından biri de 3d tasarım ve sonrasında 3d baskı ile üretilen sahne kostüm, dekor ve aksesuarlardır. Sahne set çalışmalarda pratik hızlı çözümler sağladığından tercih edilmeye başlanmıştır.

3d Yazıcılarla Mimari Maket

S43D - Mimari Maket

Üç boyutlu yazıcılar ile mimari maket projelerinde kavisli yüzeylerde orijinale en yakın sonuçlar almak çok daha kolaydır. Özellikle rölöve maketlerinde yüksek çözünürlükte ve hatasız benzerlik sağlanmaktadır.

3d Baskı Medikal Ürünler

S43D - Medikal Ürünler

Medikal ihtiyaçlarınız için model baskısı talep edebilirsiniz. Engelsiz yaşam ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Elektronik görüntüleme sistemlerinin herhangi birisi ile alınmış modelin 3d baskılarında yanınızdayız.

3d Baskı ile Endüstriyel Prototip üretimi son ürünlerde bir üretim metodu olarak yerini almıştır. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz

S43D - 3d baskı Endüstriyel Prototip

Kalıp prototip kullanımı ile üretim sonrası fark edilecek hataların önüne geçilerek zaman ve para tasarrufu sağlanır. S43D, sektör sınırı olmaksızın ürün öncesi değerlendirme için size kalıp prototip üretimi yapabilir. Ayrıca kalıp maliyetinin yüksek olacağı düşük adetli üretimlerde 3d baskılar ideal çözümler sağlamaktadır.

3d Yazıcılarla Kuyumculuk

3d yazıcı ile Kuyumculuk

Kuyumculuk tasarımlarınızın kalıplarını sizin için üretebiliriz. Takı tasarımlarınızın üç boyutlu örnekleri ile sanat eserlerinizin üretimine verimli bir derinlik kazandırın.

3D Silikon Kalıp Modelleri

S43D - Silikon Kalıplar

silikon kalıp üretiminde 3d tasarım ve 3 baskı kalıbı çıkarılacak ürün mevcut olmadığında hızlı çözüm üretmek için ideal vasıtalardır. Bizlerle iletişime geçtiğinizde üretim süreci hakkında daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

3D Yazıcılarla Gemi Maketçiliği

S43D - Gemi Maketçiliği

Gemi maketleriniz için ihtiyacınız olan her türlü bileşeni dilediğiniz ölçekte basıp gönderebiliriz. Hayalinizdekini anlatın, birlikte boyut kazandıralım.

3D Baskı Hizmetleri

Sizlere sunduğumuz 3d baskı hizmetleri konusunda daha fazla bilgiye ihtiyacınız olursa lütfen bize iletişim formlarımız, e-posta adresimiz ya da telefon numaralarımız üzerinden ulaşınız. Çalışma saatlerimiz boyunca sitedeki WhatsApp hattımız da açıktır. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.