3D baskı fiyatı nasıl hesaplanır?3d baskı fiyatını hesaplarken şu faktörleri kullanmaktayız:

  • 3D Basılacak Modelin Boyutları (hacim): Kullanılacak  malzeme miktarını doğrudan etkileyen bir faktör olarak maliyet hesabımızın temel unsurlarındandır.
  • Kullanılacak 3D Baskı Yöntemi: FDM, SLA, SLS gibi çeşitli baskı yöntemlerinden hangisi kullanılarak üretim yapılacağı, maliyet hesabındaki faktörlerden bir diğeridir.
  • Baskı Çözünürlüğü: 3d baskısı yapılacak modelin katmanları 50 mikron ile 400 mikron arası detayda basılabilmektedir. Ne kadar ince baskı alınırsa o kadar çok baskı malzemesi ve zaman harcanacağından 3d baskı  maliyet hesabında etkilidir.
  •  Baskı Süresi: 3d baskıda kullanılan 3d yazıcının ne süre ile söz konusu projeye bağlı olarak çalışacağı, üretilen nesnenin maliyetine doğrudan etki eden bir diğer faktördür.
  • Baskı Modelinin İç Doluluğu: Üretilecek 3 boyutlu nesnenin dış yüzeyinin detayı kadar, iç hacminin ne yoğunlukta dolulukta olacağı da harcanacak baskı maddesi ve zaman açısından etkili bir diğer faktördür.

3d Baskı fiyatı hesaplamada projenizin fdm yazıcılarla tahmini 3d baskı maliyetini bulmak için, fiyat hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz. Ancak kullanılacak baskı yöntemi, kullanılacak polimerin  niteliği doluluk oranı örgü ve destek yapısı değişeceğinden nihai baskı fiyatı, yukarıdaki faktörler dikkate alınarak teknik ekibimiz tarafından belirlenecek ve size bildirilecektir.

3d baskı fiyat hesaplama