3D Yazıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? 3d yazıcı

 

 

 

 

 

 

 

 

3D yazıcı alırken nelere dikkat edilmelidir?

3D yazıcılar  giderek daha artan bir hızla günlük hayatımızda yerini almaya başladı. Kişisel gelişim ve hobi amaçlı kullanımların yanı sıra birçok sektör 3d yazıcıları üretimde de kullanmaya başlıyor. Sektörlerde yeni yeni kullanılmaya başlayan 3d yazıcılar hakkında farkındalık ise daha çok yeni. Dolayısıyla bilgiler de sınırlı. Peki 3 boyutlu yazıcılar nedir ?

3 D yazıcılar temelde 3 boyutlu tasarımı nesneye dönüştüren cihazlardır. Eklemeli imalat mantığı ile üretim yapar. Yazıcı hızları yavaş olmakla birlikte birçok kalıp prototip üretimlerinde diğer metotlara göre daha hızlı ve daha doğru çözümler sunarlar.

        • 3D Yazıcı Türleri
        • 3D Yazıcı Çeşitleri ve Örnekleri

İster kişisel gelişim isterse çeşitli sektörlerde üretim amaçlı olsun 3 boyutlu yazıcı alırken ilk yapılması gereken ihtiyacın doğru tanımlanmasıdır. Piyasada satılan FDM, SLS, SLA gibi yazıcıların özellikleri iyi analiz edilmeli dolayısıyla ihtiyaç duyulmayan yetenekleri satın almaktan, gereksiz maliyetlerden kaçınılmalıdır. Alınacak 3d baskı türü ve projenin büyüklüğü gibi kriterler doğrultusunda, maksada en iyi hizmet edecek 3d yazıcı türüne karar verilmelidir.

Yazıcının kullandığı malzeme türleri, üretebildiği objenin büyüklüğü vb. kriterler doğru ihtiyaç tanımlamasıyla birlikte değerlendirildiğinde en maliyet etkin çözüme ulaşmak mümkündür.

İhtiyaçlarınıza göre en uygun 3d yazıcıyı seçerken karar veremediğiniz noktalarda bize danışabilirsiniz. İhtiyacınıza yönelik olarak size en uygun olabilecek seçenekleri Filamentbizde ekibi olarak size sunmaktan memnuniyet duyarız.